Vjezdové brány

Vjezdová brány - vjezd na váš pozemek, k vašemu domu.
Neodmyslitelnou součástí každého plotu je vjezdová brána a vchodová branka ve stejném motivu jako kovaný plot.

Jakou vjezdovou bránu si vybrat?

Vjezdové brány posuvné

V případě, že máte za vjezdovou bránou málo místa, je lépe zvolit bránu posuvnou, která nezabírá vnitřní prostor vjezdu. Mezi posuvné brány řadíme brány samonosné (nesené) a pojezdové (po kolejnici). Jsou však náročné na místo na boční straně vjezdu. V případě samonosné brány zhruba o 1/3 prostoru více než je délka průjezdu brány. Neplatí pro pojezdovou bránu, zde stačí cca o 0,5 m více než je rozměr průjezdu.

Vjezdové brány otočné

Mezi otočné vjezdové brány řadíme dvoukřídlé a jednokřídlé brány s maximální délkou křídla 2,5m. Dvoukřídlá vjezdová brána je nejčastěji používaný typ brány. 
Instalace je prováděna na stavitelné panty na boční straně rámu ukotvené na zděné příp. kovové sloupky. Součástí vjezdové brány je doraz umístěný ve středu spodní části brány. Maximální úhel otevření je 120°.

Vchodové branky

Součástí každého plotu je vchodová branka. Nejčastěji používanou jednokřídlou branku je možné zhotovit i v provedení dvoukřídlé vchodové branky a to hlavně u větších rozměrů. Vhodně doplněná branka o schránku, kliku či el. zámek je dnes již samozřejmostí.

Realizace

Image 0 -

Image 1 -

Image 2 -

Image 3 -

Image 4 -

Image 5 -

Image 6 -