Pohony pro brány

Automatické pohony – dostupný komfort pro každého
Dnes už jsou automatické pohony pro brány běžnou součástí většiny instalovaných vjezdových bran. Naše společnost nabízí k výrobě a montáži vjezdových bran také automaticky dodávku a odbornou montáž pohonu pro vaši vjezdovou bránu. Samozřejmostí je zaškolení s používáním automatického pohonu a seznámení s výhodami jako jsou bezpečnostní prvky apod.

Základním smyslem automatického pohonu brány je odstranění starostí s otevíráním. Dnešní pohony jsou cenově dostupné a nabízí spoustu standardů, jako je částečné otevírání, bezpečné zastavení, světelné závory, tichý a plynulý chod, možnost ručního otevírání v případě výpadku elektřiny. Důležité je zvolit si správný typ pohonu a proto ke každé bráně či brance přistupujeme individuálně. Je pro nás důležité, aby Váš pohon bezstarostně fungoval.

Pohony pro posuvné brány

Pohony pro samonosné (nesené) a pojezdové (po kolejnici) brány mají standardně v balení tyto položky: motor, řídící jednotka s elektronikou, přijímač, fotobuňky, dálkový ovladač, světelná závora.

K pohonům pro samonosné a pojezdové brány je zapotřebí přívod 3x1,5 (znamená tři-žilový kabel s jednotlivými průřezy 1,5 mm), který je chráněn v chráničce neboli v tzv. husím krku. Tento vyvedený kabel je zapotřebí vyvést na místo, kde bude umístěna řídící jednotka (nejlépe na sloupku, podezdívce či HUP).

Image 0 -

Image 1 -

Image 2 -

Pohony pro otočné brány

Pohony pro dvoukřídlé i jednokřídlé brány mají standardně v balení tyto položky: motor, řídící jednotka s elektronikou, přijímač, fotobuňky, dálkový ovladač, světelná závora.

K pohonům pro dvoukřídlé brány je zapotřebí přívod 5x1,5 (znamená pěti-žilový kabel s jednotlivými průřezy 1, 5mm), který je chráněn v chráničce neboli v tzv. husím krku. Tyto vyvedené kabely je zapotřebí vyvést na každou stranu zvlášť ke každému křídlu brány.

Image 0 -

Image 1 -

Image 2 -

Image 3 -

Image 4 -

Image 5 -

Atypické pohony

Mezi atypické pohony řadíme podzemní a pákové automatické pohony vhodné převážně pro otočné dvoukřídlé brány.

Image 0 -

Image 1 -